Dojazd

Zermatt – dojazd

Do Zermatt mozna się dostać na kilka sposobów. Pierwsza możliwość to podróż koleją. Najpierw trzeba dostać się do Zurychu, Bazylei lub Berna, z których bezpośrednio dojedziemy do Zermat.

    • z Zurychu – 3 h12 min
    • z Bazylei – 3 h 13 min
    • z Berna – 2 h 7 min

Kolejna możliwość dla osób ceniących sobie komfort i szybkość to podróż samolotem. Zermatt znajduje się niedaleko od takich międzynarodowych lotnisk jak: Zurych, Genewa, Bazylea czy Mediolan oraz posiada własne lądowisko dla helikopterów, więc transfer z lotniska można skrócić do minimum.

Czas podróży
Pociąg
Auto
Helikopter
Lotnisko w Zurychu – Zermatt
3.5 h
3.5 h
55 min
Lotnisko Genewa – Zermatt
3.5 h
3 h
45 min
Lotnisko Bazylea – Zermatt
4 h
3.5 h
70 min
Lotnisko Mediolan – Zermatt
3.5 – 4 h
3.2 h
30 min
Lotnisko Sion- Zermatt
2 h
1.5 h
15 min

Ze wzgledów ekonomicznych najczęściej wybierana jest podróż samochodem. Jednak należy pamiętać, że na terenie Zermatt jest zakaz poruszania się samochodów spalinowych, więc jeśli wybierzemy ten środek transportu będziemy musieli pozostawić swoje auto w Täsch, które jest oddalone od Zermatt o 5 km. Własnie w tym miasteczku znajduje się ogromny, zakryty Matterhorn Terminal Täsch z 2900 miejscami parkingowymi oraz 900 miejsc parkingowych na terenie całego miasta. Niektóre z parkingów oferują przewóz TAXI do samego Zermatt. Do ośrodka można się również dostać dzięki pociągom kursującym w tą i z powrotem, co 20 minut.  Podróż kolejką trwa 12 minut i konczy się na placu Bahnhofplatz, w samym centrum miasteczka.

Podróż samochodem z Warszawy trwa ok. 18 godzin, a do przejechania jest trasa o długości mniej więcej 1600 km. Droga biegnie przez Niemcy i Austrię. Należy pamiętać, że na terenie Austrii i Szwajcarii autostrady są płatne

Comments are closed.